Ekoenergetyka gospodarzem Testivalu CharIN

Udostępnij:

Po raz pierwszy w Europie Centralnej odbywa się testival CharIN, podczas którego odbywają się testy zgodności i interoperacyjności  z udziałem pojazdów elektrycznych, stacji ładowania, elektrycznych jednostek sterujących (ECU) i sterowników komunikacyjnych największych marek na świecie.

CharIN Testival Europe to najważniejsze wydarzenie technologiczne dla e-mobility, podczas którego producenci pojazdów elektrycznych i stacji ładowania testują najnowsze rozwiązania.

Interoperacyjność ładowarki i pojazdu elektrycznego jest kluczowa i niezbędna, by osiągnąć korzystne efekty.

Po raz pierwszy podczas CharIN Testival odbywają się nie tylko testy interoperacyjności, ale także testy bezpieczeństwa cybernetycznego.

Gospodarzem spotkania jest polska firma Ekoenergetyka z siedzibą w Zielonej Górze, producent ładowarek do autobusów i samochodów elektrycznych. W dniach 28.06-1.07 do Zielonej Góry przebywają producenci pojazdów elektrycznych, stacji ładowania, oraz dostawcy komponentów i systemów software, m.in. BMW, Mercedes-Benz, Volvo Cars, Scania Group, Volkswagen Group.

Zespół programu “Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce” również został zaproszony na to wydarzenie, a Włodzimierz Hrymniak, członek naszego zespołu “Liderzy Przyszłości XXI”, a także członek zarządu ds. rozwoju w Ekoenergetyka jest jednym z prelegentów.

“Branża elektromobilności to bardzo technologiczna i młoda branża, która staje się coraz bardziej dojrzała, a jednocześnie bardzo dynamicznie się rozwijająca, co oznacza coraz więcej ładowarek i coraz więcej samochodów. W tym kontekście interoperacyjność staje się kluczowym wyznacznikiem jakości infrastruktury ładowania oraz pojazdów.

Organizacja Testval’u w Polsce, w Zielonej Górze w siedzibie Ekoenergetyki, to wielkie wyróżnienie. Pierwszy raz event odbywa się poza Europa Zachodnią (zwykle odbywał się w Niemczech, Francji lub Holandii).

Zlokalizowanie tego wydarzenia w Ekoenergetyka-Polska (EEP) jest wyrazem uznania dla EEP jako jednego z międzynarodowych liderów w branży projektowania, produkcji i sprzedaży infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.” – mówi Włodzimierz Hrymniak

Przygotujemy relację ze wszystkimi najważniejszymi wnioskami.